KKK

Kes saab taotleda laenu?
Ärilaenu saavad taotleda OÜ-d ja AS-d, kuid mitte füüsilisest isikust ettevõtjad.

Kuidas toimub laenu taotlemine?
Laenu taotlemiseks täitke palun taotlus meie kodulehel.

Milliseid dokumente tuleb esitada?
Käenduslaenu korral tuleb esitada ettevõtte ja käendaja pangakontode väljavõtted, et saaksime anda kiire hinnangu teie võimele laenu teenindada. Tagatislaenu korral tuleb esitada dokumente tagatise kohta. Lisaks küsime Teilt viimase kvartali bilanssi ja kasumiaruannet. Suurema summa taotlemisel võime paluda ka äriplaani (eriti alustava ettevõtte puhul), et saada kindlustunde taotleja maksevõimelisuses ka tulevikus. Lähtume vastutustundliku laenamise põhimõtetest ja hindame iga laenutaotlust eraldi.

Kui kiiresti toimub laenutaotluse hindamine ja laenu väljastamine?
Vaatame laenutaotluse läbi üldjuhul ühe nädala jooksul ja võtame teiega ka ühendust. Vajadusel palume saata lisadokumente, mille läbivaatamise järel teeme laenuotsuse. Positiivse otsuse korral ja peale lepingu sõlmimist kantakse raha lepingus näidatud ajal teie ettevõtte kontole.

Millised tagatised on sobivad?
Tagatisvaraks sobib kinnisvara hüpoteek või muu aktsepteeritav vara. Eraisiku käenduse võib anda juhatuse liige või ettevõtte omanik. Käendaja peab omama püsivat sissetulekut.

Miks laenuhaldur soovib näha minu konto väljavõtet?
Cashflow Plus OÜ lähtub seadusest tulenevast vastutustundliku laenamise põhimõttest. Vastutustundliku laenamise põhimõte tähendab, et laenutoode peab olema konkreetsele inimesele sobiv. Iga laenuotsus põhineb laenuanalüüsil ning parema analüüsi tegemiseks võivad laenuhaldurid küsida Teie konto väljavõtet.

Miks laenuhaldur soovib näha ettevõtte finantsaruandeid?
Cashflow Plus OÜ laenutaotluse otsus sõltub suuresti äriühingu finantsseisust. Iga laenuotsus põhineb laenuanalüüsil ning parema analüüsi tegemiseks võivad laenuhaldurid küsida Teie ettevõtte finantsaruandeid.

Kuidas toimub lepingu sõlmimine?
Sõlmime lepinguid digiallkirja kasutades e-maili teel. Palun täitke meie lehel laenutaotlus ja meie spetsialist võtab teiega ühendust ning leiab teile parima lahenduse lepingu tähtaja ja sõlmimise osas.

Kas olemasolevad laenud on takistuseks?
Olemasolevad laenud ei ole tingimata takistuseks kuid me võtame seda arvesse ning võime sellega seonduvalt Teilt täiendavalt andmeid küsida.

Miks laenu ei saa taotleda eraisikuna?
Oleme oma tegevuse suunanud eelkõige äripartneritele.

Kas saan taotleda laenu ettevõttele, millel on mitu omanikku, millist infot vajate teiste omanike kohta?
Ettevõttel võib olla mitu omanikku. Laenu võtmisel tuleb arvestada, et Meil on vaja teise omaniku nõusolekut kogu protsessi teostamiseks.

Kas ma saan taotleda laenu, kui mul on maksehäireregistris avatud maksehäired?
Ettevõttel ja juhatuse liikmetel ei tohi olla maksehäireid ega kehtivat maksuvõlga Maksu- ja Tolliameti andmete kohaselt.

Millal saan taotleda uut laenu?
Uut laenu on Teil võimalik taotleda kohe, kui vana laen koos intressidega on Meile tagastatud.

Kas saab taotleda maksepuhkust?
Maksepuhkust on võimalik taotleda annuiteetgraafikuga laenu korral kuni kolmeks kuuks. Sellisel juhul tuleb maksepuhkuse jooksul tasuda ainult intressimakseid.

Kas on võimalik laenu ennetähtaegne tagastamine?
Jah, laenu ennetähtaegne tagastamine on võimalik. Selleks esitage palun meile vastav avaldus.

Millised kulud kaasnevad laenu ennetähtaegse tagastamisega?
Laenu ennetähtaegse tagastamise korral tuleb tasuda hüvitiseks 0,5% laenu põhiosajäägist, kui ennetähtaegse tagastamise ja lepingu lõppemise vaheline periood on alla aasta ning 1% põhiosajäägist, kui lepingu lõppemiseni jääv aeg on pikem kui üks aasta.